Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 16:00, Sobota - 8:00 - 14:00

Złącze typu NT

Nasuwka termokurczliwa, pianka poliuretanowa – płynny składnik A i B, korki odpowietrzające, łatki, korki zgrzewalne, opaski. Po usunięciu zeszkliwionej pianki poliuretanowej na obu łączonych ze sobą elementach rurociągu i oczyszczeniu powierzchni rury osłonowej, przesuwamy nasuwkę tak aby oba jej końce nachodziły na jednakową odległość na łączone ze sobą elementy. Następnie usuwamy folię ochronną z nasuwki i warstwy masy uszczelniającej. Palnikiem propanowym o szerokim płomieniu podgrzewamy oba końce nasuwki aż do jej obkurczenia i równomiernego przylegania do osłon na obu końcach złącza. Jeżeli występują opaski, należy pamiętać aby je założyć wraz z nasuwką przed spawaniem. Zakładamy je w 50% swojej szerokości odpowiednio na rurze osłonowej i nasuwkowej. Po usunięciu folii ochronnych obkurczamy je do momentu równomiernego przylegania do rury i nasuwki. Aby uniknąć zamknięcia powietrza pod opaską (w postaci bąbla) należy obkurczać opaski w kierunku od nasuwki (większa średnica) ku rurze osłonowej. Następnie przystępujemy do zalania złączy (temp. podobnie jak w przypadku złącza N powinna być wyższa niż 5 °C a wnętrze złącza powinno być wcześniej osuszone), w tym celu wykonujemy dwa otwory ø 23 mm. Przez jeden z otworów wlewamy zmieszane składniki piany poliuretanowej i zabijamy korkami odpowietrzającymi do miejsca otworu odpowietrzającego, w którym po wypchnięciu powietrza pojawi się pianka poliuretanowa.

Wariant złącza z korkami zgrzewanymi

  • usuwamy korki odpowietrzające a puste miejsce przygotowujemy (frezując frezem kształtowym) do zgrzania korka zgrzewu.
  • zgrzewamy korek zgrzewny przy pomocy specjalnej grzałki.

Wariant złącza z łatkami

  • dobijamy korek odpowietrzający, oczyszczamy resztki pianki wokół korka, usuwamy zbędne element korka (tasiemkę i strzałkę)
  • na korek przyklejamy łatkę z klejem termotopliwym, sprawdzamy czy pod łatką nie zostało uwięzione powietrze i podgrzewamy ją palnikiem.

Jak do nas trafić?

Oddział Gdańsk

Biuro Techniczno-Handlowe

Adres:
ul. Narwicka 10
80-557 Gdańsk
Telefony:
tel/fax (58) 342 18 44
tel. kom. 697 40 40 33
Napisz do nas:
gdansk@elzas.pl